Italiandesignstudio

Dizajnový obchod s nábytkom

SHOWROOM:

OC TIP-TOP
Československej armády 18
040 01 Košice

Zákaznícky servis: pon-pia…..9 – 18:00
sobota …..9 – 12:00

T:+421 904 722 667
E: info@italiandesignstudio.com

Interiér rodinný dom, Prešov pod Kalváriou

HomeInteriérInteriér rodinný dom, Prešov pod Kalváriou

Klient

Kategória

Dátum

25. septembra 2019

Interiér rodinný dom, Prešov pod Kalváriou

Pri zrode návrhu interiéru rodinného domu v Prešove stála požiadavka klientov, ktorí chceli vytvoriť moderný domov v tmavých tónoch. Kvôli zlepšeniu funkčnosti a logickosti usporiadania jednotlivých miestností bola najprv potrebná zmena dispozície. Vznikol naozaj veľkorysý otvorený priestor, ktorý na prízemí spája jedálenskú, obývaciu a čiastočne aj kuchynskú časť domu.

Obývacej časti dominuje veľkoformátový granitový obklad a tmavé dyhované drevo, ktoré tvoria striedavé obloženie aj v ďalších častiach domu. Na útulnosti pridáva kozub a štýlová zamatová pohovka asymetrického tvaru. Osvetlenie v tejto časti dotvára príjemnú atmosféru, okrem reflektorových stropných svetiel je prítomné i podsvietenie obkladov, ktoré zvýrazňuje kontrast zaujímavých materiálov.

Jedálenská časť je žiarivým a energickým miestom, prispôsobeným na dlhšie pohodlné stolovanie. Jedálenské kresielka a nadčasový stôl Artistico od značky Bontempi Casa v rovnako elegantnom duchu dotvára sklenené visiace svietidlo. Dominanciu v priestore si právom vyslúžilo ónyxové obloženie s úchvatnou kresbou, ktoré vytvára súhru farieb s jedálenskými kresielkami. Umiestnenie okien ponúka výhľad na zeleň čím aj v interiéri ladenom v tmavých tónoch buduje príjemnú atmosféru.

Kuchynský kút s ostrovom z čierno-šedého materiálu terazzo je uceleným blokom vďaka zabudovaným spotrebičom a čistým líniám kuchynskej linky na mieru. Podsvietené sklenené časti linky budujú luxusnú atmosféru. Kuchyňu je navyše v prípade potreby možné od jedálenskej časti oddeliť sklenenými posuvnými dverami.

Dom zahŕňa i dve kúpeľne spojené s toaletou. Prvej kúpeľni dominuje znovu granitové obloženie, čierne matné detaily a v tomto prípade šeď granitu dopĺňa dekor v prevedení brúsená meď. Jemný lesk a medeno-ružový odtieň kúpeľňu oživia a spolu so zrnitým šedým obkladom vytvárajú zaujímavú kombináciu štrukturovaných povrchov. Kúpeľňa obsahuje okrem zabudovanej vane i sprchový kút, rovnako s dôrazom na čistotu tvarov a priame línie.
Ďalšia kúpeľňa je tvorená v okázalejšom duchu a dizajnom nadväzuje na spálňu. Granit je tu síce stále prítomný, ostáva však v úzadí a priestoru skôr dominuje tmavé drevo a lesklý keramický obklad vo vínovej farbe. Osadenie voľne stojacej vane na asymetrickej vyvýšenej ploche s pozadím, kde sa opakuje ónyxové obloženie s podsvietením tvorí skutočnú relaxačnú oázu. Okrem vane je tiež k dispozícii i sprchový kút.

Spálňa prirodzene materiálovo ladí so zvyškom domu. Potlačený granit, dominujúce drevo, vínová farba čalúnenia a zaujímavá ónyxová vložka v obklade. Dizajnové svietidlá po bokoch postele a zabudovaný šatník s podsvietením sú funkčnými i vizuálne príťažlivými prvkami dotvárajúcimi luxusný dizajn miestnosti.